Çarşamba , 22 Mayıs 2019
Yeni Makaleler:

Qnap TS-431U NAS Storage Kurulumu

qnap-ts431u-kurulum

Qnap TS-431U NAS Storage Kurulumu Qnap TS-431U Storage Kurulumu Qnap TS-431U NAS Kurulumu Qnap TS-431U Storage Qnap TS-431U Qnap   Merhabalar bu makalemde qnap ts-431u storage cihazının basit kurulumunu anlatmaya çalışacağım. Öncelikle ürünü kutudan çıkartarak default ip adresi üzerinden user ve pass bilgileriyle web arayüzünden bağlanıyoruz bu bilgileri cihazın dökümanlarında bulabilirsiniz veya yazılımını bilgisayarınıza yükleyerek de cihaza erişebilirsiniz. 1. İlk ... Devamını Oku »

Dhcp Server Mac Engelleme

ucretsiz-nac-cozumu

Dhcp Server Mac Engelleme Dhcp Server Mac Block Ücretsiz Nac Çözümü Basit Nac Çözümü Nac   Merhabalar bu makalemde sizlere Windows 2008 R2 Server üzerine kurulu dhcp server ile mac adress kontrolünü nasıl sağlayacağınızı kısaca anlatmaya çalışacağım öncelikle şunu belirtmek isterim networkunuz çok büyük ve farklı vlan yapılarınız varsa dhcp server kurduğunuz anda mac kontrolünü devreye almayın yoksa tek tek 3.000-5.000 ... Devamını Oku »

Güvenilir Marka Uğur Soğutma

ugur

Bir markanın güvenilir olduğunu nasıl anlarsınız? Elbette bağımsız ve saygın test kuruluşlarının raporlarını takip ederek. Reklamlar ve promosyonlara aldanmayın, bir markanın ne kadar güvenilir olduğu ve müşteri memnuniyetini ne denli önemsediği, ancak sahip olduğu sertifikalar sayesinde anlaşılabiliyor. Bu bakımdan, Almanya merkezli GC Mark, Avrupa’nın en saygın denetleme ve sertifikalandırma firmalarından biri sayılıyor. Firmaların hammadde işlemesinden üretimine, paketlemesinden satışa sunulmasına dek ... Devamını Oku »

birim tanınan bir dosya sistemi içermiyor

birimtanınan-bir-dosya- sistemiiçermiyor

birim tanınan bir dosya sistemi içermiyor Usb disk açılmıyor biçimlendirmeniz gerekli Usb disk hatası disk hatası   Merhabalar Usb Disk veya Sabit Diskinize erişmek istediğinizde alttaki ekran görüntüsündeki gibi bir hata alıyorsanız, yapmanız gerekenleri kısaca anlatmaya çalışacağım bu yöntem çok işime yaradı ve çok faydasını gördüm tabi arızanın durumuna göre değişiyor benim yaşadığım problemler genellikle dosya yapısı ve indexleme hataları ... Devamını Oku »

hp 5120 switch firmware upgrade

hp-5120-switch-firmware-upgrade

hp 5120 switch firmware upgrade hp 5120 upgrade hp 5120 hp 5120 software güncelleme hp 5120 switch hp 5120 Merhabalar bu makalemde hp 5120 Switch firmware yazılımını nasıl güncelleyeceğimizi anlatmaya çalışacağım. Öncelikle şunu belirtmek isterim IRF yapısında herhangi bir switch değişiklik yapmak isterseniz yani grup içerisinde 2.switch arızalandığını düşünürsek yerine takacağımız yeni switch marka-model-software yazılımlarının birebir aynısı olmak zorunda yoksa ... Devamını Oku »

bu uygulama guvenliginiz icin engellendi

bu-uygulama-guvenliginiz-icin-engellendi-1

bu uygulama guvenliginiz icin engellendi bu uygulama guvenliginiz icin engellendi windows 10 bu uygulama güvenliğiniz için windows 10 Merhabalar özellikle windows 10 yüklü bilgisayarlarda karşımıza çıkan bir güvenlik problemini nasıl aşacağımız anlatmaya çalışacağım. Bilgisayarımıza bir program kurmak istediğimizde karşımıza aşağıdaki gibi bir uyarı penceresi geliyor “bu uygulama guvenliginiz icin engellendi” bu uyarıyı aldığınızda neler yapmamız gerektiğini anlatıyorum. Yukarıdaki uyarıyı aldığınızda ... Devamını Oku »

Hem Serinleyin, Hem de Enerji Tasarrufu Yapın

ugur-logo-20171708090234252

Eğer bu sıcak havalarda vantilatör ile serinlemeye çalışıyorsanız baştan söyleyeyim: Boşuna uğraşıyorsunuz. Sıcak havayı bir noktadan diğerine taşımak, serinlemenizi sağlamıyor ve vantilatörler de tam olarak bu şekilde çalışıyor. Gelin gerçekçi olalım: Hava sıcaklığının zaman zaman 40 dereceyi aştığı bu aylarda, serinlemek için klima dışında bir seçeneğiniz yok. Ancak klima satın almak o kadar kolay bir iş değil: Hem enerji tasarruflu, ... Devamını Oku »

Palo Alto User-ID Agent (vsys1): Error: Failed to Connect to

palo-alto-firewall-agent-error

Palo Alto Firewall Palo Alto Firewall Software 8.0.2 Palo Alto User-ID Agent (vsys1): Error: Failed to Connect to User-ID Agent (vsys1): Error: Failed to Connect to Error: Failed to Connect to                 Merhabalar Palo Alto Firewall kullanan arkadaşlar 8.0.2 versiyonuna update yaptığınızda kullanmakta olduğunuz agent sisteminin versiyonu minimum 7.0.2-2 olmasına dikkat edin yoksa ... Devamını Oku »

AOF Sınav Giriş Yerleri

headerlogoorg

AOF Sınav Giriş Yerleri AÖF Sınav Giriş Yerleri AÖF Sınav Giriş AOF Sınav Giriş Belgesi AÖF Sınav AOF Sınav Giriş Belgesi AÖF Anadolu Üniversitesi AÖF 2017 Sınav Yerleri Anadolu Üniversitesi AÖF 2017 Final Sınav Tarihleri AÖF bölüm ve programlarına kayıtlı adaylar, Güz Dönemi Final sınavlarına 14 Ocak cumartesi günü ve 15 Ocak Pazartesi günü 2 oturum halinde girecek. Sınavların ilk ... Devamını Oku »

mp3 indirme programları

ytd-video-downloader

mp3 indirme programları müzik nasıl indirilir müzik indirme mp3 indir youtube müzik mp3 Merhabalar bu makalemde YTD Video Downloader programının kullanımını kısaca anlatmaya çalışacağım; Öncelikle YTD Video Downloader programını indirerek bilgisayarınıza kuruyorsunuz Kurulum bittiğinde size programı çalıştırmak isteyip istemediğinizi soruyor eğer herhangi bir ayar değiştirmezseniz otomatik olarak program çalışacaktır ve karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü geliyor. Bu arada unutmadan ... Devamını Oku »