Perşembe , 18 Nisan 2019
Yeni Makaleler:
Anasayfa » Genel » bu uygulama guvenliginiz icin engellendi

bu uygulama guvenliginiz icin engellendi

bu uygulama guvenliginiz icin engellendi
bu uygulama guvenliginiz icin engellendi windows 10
bu uygulama güvenliğiniz için
windows 10

Merhabalar özellikle windows 10 yüklü bilgisayarlarda karşımıza çıkan bir güvenlik problemini nasıl aşacağımız anlatmaya çalışacağım.

Bilgisayarımıza bir program kurmak istediğimizde karşımıza aşağıdaki gibi bir uyarı penceresi geliyor “bu uygulama guvenliginiz icin engellendi” bu uyarıyı aldığınızda neler yapmamız gerektiğini anlatıyorum.

bu-uygulama-guvenliginiz-icin-engellendi-1

Yukarıdaki uyarıyı aldığınızda öncelikle komut istemine cmd çalıştır diyerek alttaki resimde gördüğünüz gibi “yönetici olarak çalıştır” eğer işletim sisteminiz ingilizce kullanıyorsanız “run as administrator” olarak seçin ve komut istemi penceresine geçin.

bu-uygulama-guvenliginiz-icin-engellendi-4

Komut istemi penceresine geldiğinizde yine aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi “net user administrator /active:yes” komutunu yazarak enter tuşuna basın alt satırsa mutlaka “komut başarıyla tamamlandı” mesajını görmeniz gerekiyor eğerki “erişim engellendi” diye bir hata alıyorsanız bir önceki adımda hata yaptınız yani yönetici olarak çalıştır işlemini yapamadınız demektedir.

bu-uygulama-guvenliginiz-icin-engellendi-2

Bu adımların hepsini hatasız olarak tamamladıysanız son aşamaya geldik demektir, artık windows oturumunuzu kapatma veya kullanıcı değiştirme menüsüne geldiğinizde ekranda administrator hesabının aktif olduğunu göreceksiniz ve bulunduğunuz oturumu kapatarak administrator hesabıyla oturumunuzu açtığınızda artık programını çalıştırabilir/kurabilirsiniz karşınıa herhangi bir uyarı ekranı gelmeyecektir, sonrasında tekrar administrator hesabını kapatarak kendi kullanıcı hesabınızla oturumunuzu açabilirsiniz.

bu-uygulama-guvenliginiz-icin-engellendi-3

Son olarak administrator hesabınızı açık bırakmak istemiyorsanız tekrar komut istemine girerek “net user administrator /active:yes” yerine “net user administrator /active:no” yazmanız yeterli olacaktır.

bu uygulama guvenliginiz icin engellendi
bu uygulama guvenliginiz icin engellendi windows 10
bu uygulama güvenliğiniz için
windows 10

Hakkında Mesut SEİS

1977 Yılında İstanbul'da Doğdu. 1994 Yılında Bilgisayarla Tanıştı Şu anda Özel Bir Hastanenin Bilgi İşlem Departmanında Sistem/Network Uzmanı olarak görev almakta.Teknoloji tutkunu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*