Perşembe , 18 Nisan 2019
Yeni Makaleler:
Anasayfa » Network

Network

Qnap TS-431U NAS Storage Kurulumu

qnap-ts431u-kurulum

Qnap TS-431U NAS Storage Kurulumu Qnap TS-431U Storage Kurulumu Qnap TS-431U NAS Kurulumu Qnap TS-431U Storage Qnap TS-431U Qnap   Merhabalar bu makalemde qnap ts-431u storage cihazının basit kurulumunu anlatmaya çalışacağım. Öncelikle ürünü kutudan çıkartarak default ip adresi üzerinden user ve pass bilgileriyle web arayüzünden bağlanıyoruz bu bilgileri cihazın dökümanlarında bulabilirsiniz veya yazılımını bilgisayarınıza yükleyerek de cihaza erişebilirsiniz. 1. İlk ... Devamını Oku »

hp 5120 switch firmware upgrade

hp-5120-switch-firmware-upgrade

hp 5120 switch firmware upgrade hp 5120 upgrade hp 5120 hp 5120 software güncelleme hp 5120 switch hp 5120 Merhabalar bu makalemde hp 5120 Switch firmware yazılımını nasıl güncelleyeceğimizi anlatmaya çalışacağım. Öncelikle şunu belirtmek isterim IRF yapısında herhangi bir switch değişiklik yapmak isterseniz yani grup içerisinde 2.switch arızalandığını düşünürsek yerine takacağımız yeni switch marka-model-software yazılımlarının birebir aynısı olmak zorunda yoksa ... Devamını Oku »

Palo Alto User-ID Agent (vsys1): Error: Failed to Connect to

palo-alto-firewall-agent-error

Palo Alto Firewall Palo Alto Firewall Software 8.0.2 Palo Alto User-ID Agent (vsys1): Error: Failed to Connect to User-ID Agent (vsys1): Error: Failed to Connect to Error: Failed to Connect to                 Merhabalar Palo Alto Firewall kullanan arkadaşlar 8.0.2 versiyonuna update yaptığınızda kullanmakta olduğunuz agent sisteminin versiyonu minimum 7.0.2-2 olmasına dikkat edin yoksa ... Devamını Oku »

Comware 7 IRF Configuration

hp-switch-komutlari-1

Hp Switch IRF Nasıl Yapılır Hp Switch Komutları Hp Switch Hp Switc Komutları Comware 7 IRF Configuration Merhabalar arkadaşlar bu makalemi kısa tutacağım çünkü çok fazla bu konuda makale yazdım bu sebeple sadece IFR konusuna gireceğim elimde 2 adet switch var ve bu switchleri IRF ile birleştirmek istiyorum tabi artık IRF Yapmak için gereken kriterlerimiz var dı; * Aynı Marka ... Devamını Oku »

Paloalto Firewall PA5020 Cihaz Yedekliliği

paloalto-firewall-5020-yedeklilik-2

Paloalto Firewall PA5020 Cihaz Yedekliliği Paloalto Firewall PA5020 Paloalto Firewall Paloalto PA5020 Paloalto Lisansları Merhabalar bu makalemde sizlere Paloalto Firewall PA5020 cihaz yedekliliğinin nasıl yapılması gerektiği ile ilgili olarak önerilerde bulunarak benim uyguladığım yöntemi anlatmaya çalışacağım. Öncelikle şunu söyliyeyim bazı kurumlarda olmazsa olmaz kurallar vardır yani VPN, internet bağlantısı, url tanımlamaları gibi; Şöyle düşünün firmanızın personelleri sürekli dışarıda ve şirkete ... Devamını Oku »

Paloalto Firewall PA5020 Nasıl Yedek Alınır

paloalto-firewall-yedek-alma

Paloalto Firewall PA5020 Nasıl Yedek Alınır Paloalto Firewall PA5020 Paloalto Firewall Paloalto PA5020   Merhabalar Bu makalemde Paloalto Firewall 5020 üzerinden nasıl yedek alabileceğinizi anlatmaya çalışacağım. Öncelikle kullandığım versiyonları belirtiyorum Paloalto PA5020 7.1.4 Versiyonu yüklü öncelikle HTTPS ile Firewall umuzun arayüzüne giriş yapıyoruz. Aşağıdaki ekran çıktısında gördüğünüz gibi, sırası ile; Device Setup Operations Seçtikten sonra karşımıza tüm yedekleme ve geri ... Devamını Oku »

Paloalto chrome proxy site engelleme

paloalto-firewall-pa5020

Paloalto chrome proxy site engelleme Chrome Hotspot Betternet Proxy Vpn Merhabalar sürekli yenilenen chrome eklentileri ve proxy siteleri ile delinen firewall lar ve oluşturulan tunnellerden sıkılanlar için yapılması gereken bir kaç ayardan sonra emin olun daha rahat edeceksiniz, örnek olarak hostpot, betternet, www.proxyfree.com gibi bazı uygulama ve siteleri bu yazıya kaynak olması için ele alarak inceledim. Şimdi bahsedeceğim engellemeleri yapmadan önce kullanıcılar betternet ... Devamını Oku »

Paloalto Firewall IPSec VPN

paloalto-ipsec-vpn-side-to-side-vpn-tunnel-vpn

Paloalto Firewall IPSec VPN Paloalto FW ipsec vpn Paloalto Firewall Side to Side VPN Paloalto Firewall Tunnel     Merhabalar bu yazımızda paloalto firewall üzerinde ipsec tunnel vpn oluşturmayı anlatmaya çalışacağım. Kısaca tanımlamak gerekirse  IPSec VPN, merkez ofiste bulunan bir firewall ya da gateway ile Internet üzerinden güvenli bir tünel oluşturarak uç noktaları merkeze bağlama mantığıyla çalışmaktadır bu durumda her iki ... Devamını Oku »

Paloalto FW Email Scheduler

paloalto-firewall-log-mail-gonderimi-1

Paloalto FW Email Scheduler Paloalto firewall email gönderimi Paloalto firewall mail server ayarları Paloalto firewall log email gönderimi Merhaba arkadaşlar bu makalemde sizlere paloalto PA5020 modeli üzerinden oluşturmuş olduğunuz raporları mail server kullanarak nasıl gönderebileceğinizi anlatmaya çalışacağım.   Öncelikle herzaman olduğu gibi web arayüzünden firewall cihazımıza bağlanarak başlıyoruz;   1- Device 2- Server Profiles 3- Email 4- Add butonuna basarak ... Devamını Oku »

Paloalto FW file blocking

paloalto-firewall-file-blocking

Paloalto FW file blocking Paloalto Firewall dosya engelleme Paloalto Firewall uzantı engelleme   Merhabalar bu makalemde sizlere istemediğiniz uzantının nasıl engelleyebileceğinizi anlatmaya çalışacağım;   Örnek vermek gerekirse network altyapınızda torrent uygulamalarını tamamen engellemek istiyorsunuz veya *.iso Öncelikle web arayüzünden paloalto firewall cihazınıza bağlanıyorsunuz 1.- Objects 2- Security Profiles 3- File Blocking 4- Add 5- Açılan File Blocking Profile ekranının name ... Devamını Oku »